Vastgoedonderhoudsbedrijf voorzien van 24 laadpunten op 4 locaties
Voor een vastgoedonderhoudsbedrijf in Nederland hebben wij een landelijke laadoplossing gerealiseerd op vier verschillende locaties, met in totaal 24 laadpunten. Waar de meeste projecten om één locatie draaien, vroeg deze opdracht om vier keer een oplossing op maat: elke vestiging heeft een eigen nutsaansluiting, een eigen gebruiksdoel en een eigen technische uitdaging. Alle laadstations zijn aangesloten op ons eigen backofficeplatform Mijn Reith Power, waarmee laadsessies per locatie automatisch worden geregistreerd en verrekend.
Maatwerk per locatie
De eerste locatie kreeg 2 laadpunten op paalmontage, uitsluitend te bedienen via een pasje of tag. Door dynamiche load balancing toe te passen konden wij deze relatief kleine aansluiting optimaal benutten, zonder dat een verzwaring nodig was.
Op de tweede locatie zijn 8 bestaande EV-boxen vervangen door moderne Zaptec Pro laadpunten op paalmontages. Omdat deze locatie over zonnepanelen beschikt, hebben wij hier geen standaard load balancing maar een energiemanagementsysteem (EMS) geïntegreerd. Een EMS doet meer dan alleen het beschikbare vermogen verdelen. Het stemt de zonne-opwekking, het gebouwverbruik en de laadvraag continu op elkaar af. Zo wordt het gecontracteerde transportvermogen niet overschreden en wordt opgewekte zonne-energie zo veel mogelijk direct benut.
Voor deze locatie hebben wij de klant ook gewezen op de mogelijkheid om ERE-certificaten (voorheen HBE) aan te vragen, waarmee de laadinfrastructuur naast laadgemak ook een extra inkomstenstroom kan opleveren.
De derde locatie is qua opzet gelijk aan de tweede: 8 laadpunten met EMS, gekoppeld aan de zonne-opwekking en beschikbaar voor medewerkers en bezoekers. Het gecontracteerde transportvermogen ligt hier anders dan bij locatie 2, maar het uitgangspunt is hetzelfde: het EMS zorgt ervoor dat dit vermogen nooit wordt overschreden, ook bij gelijktijdig laden op meerdere punten.
Op de vierde locatie zijn 6 laadpunten geïnstalleerd, verdeeld over 3 dubbele laadpalen. Deze zijn uitsluitend bedoeld voor medewerkers en worden bediend via een pasje of tag. Voor deze locatie was normale dynamische load balancing voldoende.
Dit project laat zien hoe uiteenlopend een laadoplossing per locatie kan zijn, ook binnen één organisatie: van eenvoudige paalmontage met standaard load balancing tot een volledig geïntegreerd EMS. Door alle vestigingen aan te sluiten op Mijn Reith Power heeft de klant vanuit één platform inzicht en controle over de laadsessies op alle vier de locaties.
Door Reith Power verzorgd
- Advies op maat per locatie
- Engineering
- Levering en installatie van 24 Zaptec Pro laadpunten
- Paalmontage laadstations
- Configuratie dynamic load balancing
- Integratie energiemanagementsysteem (EMS)
- Integratie met Mijn Reith Power
- Gebruiksklaar opleveren op alle vier de locaties